MESAFELER OLSA DA GÖNÜLLER BİR

MESAFELER OLSA DA GÖNÜLLER BİR

Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği işbirliği ile Gıda Bankasından yardım almaya uygun 1200 aile, her ay market ortamında-alışveriş sepetlerini alıp belli limitlerde bu yardımlarını almaya devam ediyor.

Ramazan sebebiyle ayrıca, yıl içerisinde devamlı gıda yardımı alamayan gelir düzeyi düşük kimselere, bir sefere mahsus gıda paketi şeklinde yardım kolisi hazırlanıyor. Çay, şeker, yağ, bakliyat ve benzeri temel ihtiyaçların bulunduğu her bir koliye, et-sucuk ve temizlik maddeleri de ilave ediliyor.

Hayır sahiplerinin bağışlarıyla hazırlanan yardım kolileri, her gün ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar teslim ediliyor. Hasta, yaşlı, engelli ve benzer durumdaki düşkün kimseler, yardımın kendilerine ulaştırılmasında emeği ve katkısı olan herkese duacı oluyor. 

Sivas Muhtarlar Derneği Başkanı Cemalettin Arslan ve bazı mahalle muhtarları, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in destekleriyle Sivas’ta ihtiyaç sahiplerine yardım sağlanması sebebiyle memnuniyetlerini ifade ederek, Ramazan ayında bu yardımların ulaştırılmasında katkı sağlayan herkese teşekkür ettiler.

Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, hafta içi bir gün Ramazan kolisi dağıtımına katılarak, bu vesile ile yardım alan kimselerin hatırlarını sordu. Onlarla bir süre sohbet eden Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, hayır sahiplerinin destekleri ile ihtiyaç sahiplerine Ramazan gıdası dağıtılmaya devam edeceğini ifade etti.

Diğer yandan salgın sebebiyle Hayat Ağacı Derneğinde oluşması muhtemel yoğunluğu azaltmak amacıyla yardım talepleri;

0 549 711 28 31 numaralı whatsapp hattından alıyor.

Müracaatçı adı, soyadı, T.C. kimlik numarası ve adresini yazıp yardım talebini bu hatta gönderebiliyor.