ÇOCUK MÜZESİ, HAFTA SONU 4 BİN 17 KİŞİYİ AĞIRLADI

ÇOCUK MÜZESİ, HAFTA SONU 4 BİN 17 KİŞİYİ AĞIRLADI

Hafta sonunu fırsat bilen aileler çocuklarıyla birlikte Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’ne akın etti. Müzenin sadece şehir içinden değil; şehir dışında da ziyaretçileri oldu. Çorlu Özel Trakya Koleji 3. Sınıf öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’ne gelerek, yaparak ve yaşayarak öğrenme fırsatı yakaladı.

2018/11/9767747.png

Müzede, 10 Kasım Anma Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler de düzenlendi. Müzeye gelen çocuklar Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nin uzman eğitmen kadrosu eşliğinde sihirli kartlarla ve kendi el izleriyle Atatürk Portresi yaptı. Çocuklar için düzenlenen bu etkinliğine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da eşlik etti. Gürkan, çocuklarla sohbet etti, çocuklara Atatürk’ü; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal’i anlattı.

Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nin hafta sonu 4 bin 17 kişiyi ağırladığını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi, gerçekten benim çok heyecan duyduğum bir projeydi. Çünkü eğitime yapılan yatırım bence tüm yatırımlardan çok daha önemli. Yollar, köprüler yapabilirsiniz. Bu zaten temel belediyecilik adına yapılması gereken yatırımlar. Ama bir belediye başkanının bence en önemli görevi bir kenti geleceğe taşıyacak projeler üretmesi, o kentin çocuklarının geleceği için elini taşın altına koymasıdır. STEAM yani Finlandiya Eğitim modelinden yola çıkarak ‘Ellerim işliyor, zihnim çalışıyor’ mottosuyla hizmet veren müzemizde çocuklarımızın yaşayarak ve yaparak öğrenme fırsatı yakalayacak. Sadece Edirne’nin çocukların değil; Trakya’nın hatta Balkanlar’dan gelen çocukların da eğitimine de büyük katkı sağlayacak. Bu nedenle müzemizin Bulgarca ve Yunanca tanıtımlarını yapıyoruz. Her iki dilde de hazırlanan broşürlerimizi; kentimize gelen Bulgar ve Yunan vatandaşlarına dağıtarak, müzemize davet ediyoruz” diye konuştu.

Müzeye ailelerin ve çocukların hafta sonu yoğun ilgi gösterdiğini aktaran Gürkan, “Cumartesi günü 994 kişi; Pazar günü 3 bin 23 kişi olmak üzere hafta sonu müzemiz toplamda 4 bin 17 kişiyi ağırladı. Bir eğitim müzesi olan Hasan Ali Yücel Çocuk Müze’miz; sürekli yenilen eğitim programıyla çocuklarımıza hizmet vermeye devam edecek; onları geleceğe hazırlayacak; daha bilinçli, daha özgüvenli; düşünen ve sorgulayan bireyler olarak yetişmesi için fırsatlar sunacak” dedi.